JOANNA KOS-KRAUZE

Razem z Krzysztofem Krauze pracowali wspólnie przez ponad dwadzieścia lat. Reżyserzy i scenarzyści zrealizowali liczne, cieszące się sukcesami w kraju i za granicą, filmy fabularne. Autorski tandem rozpoczął swą współpracę przy słynnym „Długu” (1999) oraz filmach telewizyjnych z cyklu „Wielkie rzeczy” i kontynuował poprzez kolejne, szeroko nagradzane na świecie produkcje, takie jak: „Mój Nikifor”, „Plac Zbawiciela”, „Papusza” i „Ptaki śpiewają w Kigali”. Stworzyli wspólnie wybitne filmy, które zapisały się w historii polskiego i światowego kina. Przedwczesna śmierć Krzysztofa Krauze odebrała nam twórcę o wielkiej wrażliwości, charyzmie i filmowej wyobraźni. Joanna Kos-Krauze kontynuuje dzieło męża, bo jest autorką o wielkim autorytecie, jedną z tych reżyserek które wyznaczają granice współczesnego kina, do której lgną młodzi twórcy, by uczyć się od niej patrzenia na świat poprzez kamerę filmową. Każde spotkanie publiczności z Joanną Kos-Krauze to wielkie i piękne doświadczenie, bo szybko zdajemy sobie sprawę z jaką wielką osobowością kina mamy do czynienia.

SPOTKANIE: 20 lipca, godzina 13:00

 

JOWITA BUDNIK

Wybitna aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, znana z ról w takich filmach, jak m.in.: „Plac Zbawiciela”, „Jeziorak”, „Papusza”, „Ptaki śpiewają w Kigali”. Laureatka wielu nagród i wyróżnień w kraju i poza jego granicami.

SPOTKANIE: 21 lipca, godzina 14:30

 

 

 

ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI

Wybitny aktor teatralny i filmowy, ale też osobowość o wielkim talencie muzycznym. Zadebiutował w filmie „Wielka majówka” w 1981 roku. Stworzył wiele znakomitych kreacji, które czynią go dziś jednym z najpopularniejszych polskich aktorów.

SPOTKANIE: 22 lipca, godzina 15:30

 

 

 

MARTA PRUS

Ukończyła reżyserię na PWSFTViT w Łodzi. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła kurs dokumentalny Szkole Wajdy. W dzieciństwie była członkiem grupy gimnastycznej. Jej debiutem pełnometrażowym jest „Over the Limit”.

SPOTKANIE: 18 lipca, godzina 18:30

 

 

 

PIOTR JAXA

Autor zdjęć filmowych i fotograf. Absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi. Pracował na całym świecie na planach wielu produkcji fabularnych i dokumentalnych. W ostatnich latach bada możliwości kreatywnego wykorzystania fotografii cyfrowej.

SPOTKANIE: 19 lipca, godzina 18:30

 

 

 

WOJCIECH SOLARZ

W swoim dorobku ma kilkadziesiąt występów w bardzo cenionych realizacjach filmowych, teatralnych i telewizyjnych. Także reżyseruje, pisze scenariusze i dialogi, uchodzi za jednego z najzdolniejszych polskich artystów.

SPOTKANIE: 21 lipca, godzina 12:00

 

 

 

PIOTR DOMALEWSKI

Laureat zeszłorocznego konkursu Filmowa Młoda Polska za film „60 kilo niczego” powraca zgodnie z obietnicą do Nowogardu, by osobiście zaprezentować widzom swój reżyserski debiut – „Cichą noc”. Dziś to najbardziej utytułowany polski film ostatnich miesięcy.

SPOTKANIE: 22 lipca, godzina 12:00