Image
Image
Image
  • lzm 2023-2
"SHADOWS" – WYSTAWA KASI ZIMNOCH I PAWŁA KLESZCZEWSKIEGO

"SHADOWS" – WYSTAWA KASI ZIMNOCH I PAWŁA KLESZCZEWSKIEGO

Na wystawie duetu Kasi Zimnoch i Pawła Kleszczewskiego prezentowana będzie instalacja wideo oraz prace malarskie. Prace wideo to zapętlone animacje przedstawiające humanoidalne „cienie”

 

Animacje są wykonane w technice 2D, i pokazują chód cieni- stworzeń. Ruch postaci jest nierealistyczny, filmy składają się zaledwie z kilku klatek odtwarzanych w ciągłej pętli. Cienie są zanimowanymi upiorami naszej wyobraźni które chodzą krok w krok za nami. Praca wyjmuje je z głębi naszej duszy i umiejscawia w przestrzeni publicznej. Obrazy, prezentowane na wystawie są dla artystów rodzajem tekstur, z których tworzą oni elementy do swoich animacji. Projekt "Shadows" był pokazywany między innymi na  międzynarodowych festiwalachsztuki; NordART i Zukunftvissionen w Niemczech.

WERNISAŻ WYSTAWY KATARZYNY ZIMNOCH I PAWŁA KLESZCZEWSKIEGO, PREZENTACJA WYBRANYCH FILMÓW ANIMOWANYCH ICH AUTORSTWA, SPOTKANIE Z ARTYSTAMI – 11 LIPCA, GODZINA 12:00 W NOWOGARDZKIM DOMU KULTURY.

WARSZTATY FILMOWE I KRÓTKOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY

Grupa młodzież z Nowogardu weźmie udział w tygodniowych warsztatach animacji pod kierunkiem Kasi Zimnoch i Pawła Kleszczewskiego, których celem jest poznanie tajników tej dziedziny sztuki, a efektem końcowym ma być kilkuminutowy film animowany, który powstanie dla uczczenia 25 lat festiwalu „Lato z Muzami”. Pierwszą wersję scenariusza stworzyli Wojtek Solarz i Maciej Makowski, którzy będą z młodzieżą pracowali też nad dźwiękową stroną filmu i nagrają do niego głosy. Efekt wspólnej pracy duetu Zimnoch/Kleszczewski, grupy młodzieży oraz zaproszonych do współpracy twórców filmowych poznamy podczas uroczystości zakończenia festiwalu, kiedy to planowana jest premiera filmu.

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.